Назад
6 помилок, які роблять абітурієнти при вступі до ВНЗ Австрії
Вступ до вищих навчальних закладів за кордоном завжди викликає чимало хвилювань та питань у студентів. Однак, коли йдеться про вступ до австрійських університетів, ці хвилювання іноді можуть перерости у серйозні проблеми через низку поширених помилок, які роблять абітурієнти. Австрія славиться своїм освітнім рівнем та безліччю можливостей для українських студентів, але незнання тонкощів та вимог може стати перепоною на шляху до навчання у цій країні.
1. Вивчення німецької мови
Головним завданням кожного абітурієнта, який мріє про навчання в Австрії, - вивчення німецької мови. Тому починати підготовку до вступу варто саме з цього. Для успішного вступу до австрійського університету абітурієнту необхідно володіти німецькою мовою мінімум на рівні А2. Це повинен бути сертифікат міжнародного рівня - Goethe, ÖSD, telc, DSD та інші.
Самостійно вивчити німецьку, навіть до рівня А2 (елементарний), буде складно. Треба починати процес завчасно, хоча б в кінці 10 класу. Необхідно знайти репетитора або мовні курси, які змогли б підготувати учня на належному рівні. Щоб уникнути проблем, команда «Study Guide» розробила індивідуальні курси німецької мови, саме з підготовки до цих міжнародних іспитів. Також, у деякі з наших пакетів послуг ці заняття вже включені у вартість.
Наступна проблема - складність знаходження міжнародного центру для складання іспиту. На сьогоднішній день більшість центрів тестування не працюють, або ж приймають дуже обмежену кількість абітурієнтів. На допомогу нашим клієнтам ми завчасно узгоджуємо з ними дату складання іспиту, а також індивідуально підбираємо локацію та дату його складання. У випадку якщо майбутній студент наразі перебуває за кордоном, ми знайдемо для нього найкомфортніший варіант.
2. Вибір університету та спеціальності
Спершу варто розпочати з вибору спеціальності. Сьогодні батьки та абітурієнти поспішають обрати «трендову та модну» спеціалізацію, проте цей шлях не є завжди правильним. Наші менеджери проводять для абітурієнтів індивідуальну профорієнтацію для того, щоб допомогти та визначити найкращі варіанти, враховуючи інтереси дітей та батьків.
Наступним, не менш критичним при навчання в Австрії, є вибір університету. Наприклад, майбутній студент вирішив, що хоче навчатись на факультеті бізнес-адмініструванні - який ВНЗ найбільш престижний в цій галузі? Австрія пропонує більше 10 університетів з можливістю вивчення цієї сфери, кожен з яких має свої умови вступу. Щоб дізнатись детально про кожен ВНЗ, та обрати саме «той», необхідно прочитати десятки форумів та сайтів, зробити ціле дослідження, та ще й німецькою мовою. Кращим варіантом буде звернутись до команди спеціалістів, які знать ці всі нюанси. Ми введемо вас в курс справ щодо будь-якої спеціальності - розберемо всі особливості, складності та перспективи.
Не менш важливо, що є багато факультетів, які вимагають складання вступного іспиту або проходження конкурсу. До них також потрібно готуватись. Наші консультанти надають всі необхідні матеріали з підготовки до цих іспитів та проводять консультативні зустрічі.
В нашу компанію звернувся хлопець, який самостійно вступав до Віденського університету на факультет Інформаційних Технологій. Він отримав запрошення, здавалось б - успіх! Проте, він не склав вступний іспит і в його випадку це втрата року, протягом якого він міг би вчитися. Наші менеджери швидко підібрали університет зі схожим напрямом, подали правильно документи, та студент вже через місяць приїхав на навчання! Для наших клієнтів ми завжди думаємо про підстраховку, і подаємо документи не на одну, а на декілька спеціалізацій.
3. Реєстрація до університету та документи
Етап, якого так бояться всі абітурієнти, - збір документів та їх подача до обраного ВНЗ. Кожен університет має різні терміни подачі документів та різні вимоги щодо їх обробки. Наприклад, у Віденському Університеті організували все в онлайн-форматі, а Технічному - треба подавати документи офлайн у паперовому варіанті. Основні документи для вступу в будь який ВНЗ Австрії:
- Атестат.
- Додаток до атестату.
- Сертифікат німецької мови.
Деякі університети та спеціальності можуть вимагати додаткових документів. Наприклад:
- мотиваційний лист,
- резюме,
- портфоліо,
- сертифікат англійської мови.
Здається, абітурієнт розібрався зі списком документів, але тут виникає проблема. На сайті університету він бачить, що подача документів для громадян країн не ЄС закривається 5 червня. В нього буде атестат лише 30 червня, що робити? Пропускати рік навчання?
Відповідь наших фахівців: «ні»!
При правильній подачі документів, університети продовжують заявки для українців. Головне, робити все правильно, чітко, вчасно. Для того щоб абітурієнт не втратив рік та почав своє навчання з осені - довірте цей етам нам. Ми подали сотні заявок українських абітурієнтів в понад 20 австрійських ВНЗ і знайомі з вимогами кожного університету та спеціальності. Крім того, кожного року університети додають якісь нові вимоги, змінюють правила, вносять зміни в вступну кампанію. Наші менеджери постійно слідкують за всіма оновленнями, аби зробити все чітко та швидко.
4. Отримання запрошення
Документи в університет подані. Що далі? Далі найважчий етап - очікування запрошення. При правильній та вчасній подачі документів, наші абітурієнти отримують запрошення з університету до 6 тижнів. Якщо ж допущена найменша помилку - тут 2 варіанти:
- Деякі спеціальності дозволяють донести документи, яких не вистачає. Проте в такому випадку шанс, що абітурієнт встигне на навчання з осені, - мізерний. Тут він втрачаєте як мінімум пів року часу.
- Деякі спеціальності ставлять повну відмову.
Протягом 7 років роботи та допомоги при вступі 600+ студентів у нас не було жодного випадку з відмовою. Тому краще, коли усе роблять за вас, а найголовніше, правильно, якісно та вчасно.
5. Реєстрація на підготовчі курси
В запрошенні від університету може бути вказано, що потрібно здати академічну різницю. Чому? В ЄС навчання в школі триває 12 років, коли в Україні 11. Саме тому українцям необхідно скласти іспити з додаткових предметів. Проте не треба хвилюватись, студент не втрачає часу, оскільки в Україні бакалавр 4 роки, а в Австрії - 3.
Давайте розбиратись на прикладі. Поліна отримала запрошення з Віденського Економічного Університету на спеціальність бізнес-адміністрування (економіка та соціальні науки). Вона подавала сертифікат німецької мови рівня А2. У неї в запрошення вказано, що їй необхідно зареєструватись на підготовчі курси при університеті, де вона буде вивчати німецьку мову до рівня С1 та математику.
Частіше, якщо ви обрали технічну спеціалізацію - призначають математику та фізику. Якщо гуманітарну - історію або географію. На медицині потрібно буде вивчати математику, фізику, хімію та біологію.
Ми забираємо з вас цю відповідальність, слідкуємо за Вашою заявкою, та реєструємо на всі необхідні курси. Також, кожному індивідуально складаємо план навчання, аби швидше скласти іспити на підготовчому відділенні та приступити до навчання в ВНЗ.
6. Переїзд
При переїзді на навчання до Австрії необхідно оформити багато паперів:
- оформлений пакет документів для отримання виду на проживання,
- заброньоване житло,
- оформлення прописки,
- відкриття банківського рахунку,
- медичне страхування (обовʼязкове на території Австрії і має бути виключно від австрійської компанії),
- особиста реєстрація в університеті чи на підготовчому відділенні, багато іншого.
Наша компанія допомагає з кожним питанням та всюди супроводжує:
- знаходимо та бронюємо гуртожиток,
- шукаємо як найзручніше добратись до Австрії,
- зустрічаємо на місці та заселяємо,
- оформляємо прописку, сім карту, проїзний квиток,
- відкриваємо банківський рахунок,
- оформляємо візу,
- допомагаємо з реєстрацією на спортивні секції,
- підбираємо опікуна,
- супроводжуємо студента до двох років після прибуття до страни,
- організовуємо заходи для швидкої адаптації та ще багато іншого.
Наостанок перерахуємо напрацювання компанії «Study Guide», які допомагають нам зробити весь процес вступу максимально комфортним:
- досвід роботи понад 7 років,
- 600+ щасливих студентів,
- партнерство з університетами та звʼязки в консульстві,
- менеджери - професіонали своєї справи,
- офіс у Тернополі та Відні, а також представництва у Львові, Києві, Дніпрі та Варшаві,
- авторські курси німецької мови, які підготують до складання іспиту,
- партнерство з десятками гуртожитків по всій території Австрії,
- проведення групових та індивідуальних освітніх турів по університетах Австрії.
Ви вирішили здійснити свою мрію про навчання в Австрії? Ми готові вам допомогти! Компанія «Study Guide» – ваш надійний партнер у процесі вступу до австрійських навчальних закладів.