Назад
Як вступити в австрійський ВНЗ та не зазнати поразки?
Віденський бал, Моцарт, шніцель, кайзери та засніжені Альпи - це все про Австрію. Ви , напевне, неодноразово чули про високий рівень життя, високоякісну медицину та культурну спадщину цієї країни. Але як тут з освітою? Давайте розбиратись разом!
Переваги навчання в австрійському університеті
Австрія пропонує 22 державних та 17 приватних університетів, понад 300 спеціалізацій та безліч можливостей для студентів. Ми можемо наводити багато цифр, але перейдемо до суті, які ж переваги навчання в австрійському університеті? Їх багато:
- Дешеве навчання - українці сплачують лише 750€ за семестр.
- 4 австрійських університети входять в ТОП-300 ВНЗ світу. Враховуючи те, що на планеті понад 6000 університетів - це дуже високий результат. А Віденський Економічний Університет взагалі має потрійну акредитацію, якою можуть похизуватись лише 1% університетів світу.
- Студенти мають право працювати під час навчання, таким чином покривати частину витрат.
- Вступ на більшість спеціалізацій можливий без будь-яких вступних іспитів, лише з шкільним атестатом.
- Для вступу не важливі шкільні оцінки та не відіграє роль бал ЗНО/НМТ.
- Високі знання німецької мови не обовʼязкові, адже університети надають можливість довчити німецьку на спеціальних підготовчих курсах.
- Вступати до омріяного університету можна двічі в рік: восени і на весні.
- Студенти самі формують навчальний графік та час складання іспитів.
Здається, цього достатньо для того щоб додати ще одну мрію у свій список! Давайте перейдемо до головного, як вступити?
Кроки до вступу в австрійський університет
Ми виділили 5 головних кроків, які повинен пройти абітурієнт. Кожен з них має багато підводних каменів, і тут ми розповімо, як уникнути фатальних помилок та впевнено крокувати до цілі.
Крок 1. Планування вступу: вибір університету та спеціальностей
Якщо ви вирішили вступати до австрійського ВНЗ, рекомендуємо розпочати підготовку до вступу після закінчення 10 класу. Перш за все, необхідно визначитись з майбутньою професією. Звучить надто складно, особливо коли абітурієнту 16 років та на вибір доступно понад 300 спеціалізацій. Саме тому, наша команда тісно співпрацює з профорієнтологом. Ми з проведемо сесію профоріїнтації з участю батків. Протягом тижня складемо зі спеціалістом список професій, які найбільш підходять дитині та допоможемо обрати ВНЗ.
Крок 2. Підготовка та подання документів
Цей крок - один з найважливіших. Кожен університет має свої вимоги щодо документів, їх обробки та встановлює свої терміни їх подачі. «Базовими документами», які точно потрібні для вступу в кожен університет є:
- Дійсний закордонний паспорт.
- Атестат.
- Додаток до атестату.
- Сертифікат німецької або ж англійської мови.
Додатково, можуть знадобитись такі документи:
- свідоцтво про народження;
- мотиваційний лист;
- резюме;
- рекомендаційні листи та багато іншого.
Є університети які вимагають переклад та апостиль документів, інші можуть запросити подвійний апостиль, а треті приймуть просто оригінали. Нюансів дуже багато! За цим потрібно слідкувати, бо неправильне завірення - часта причина відмови абітурієнту у вступі.
Щодо термінів подачі документів, все складніше. Кожен університет, а іноді і факультет, мають різні дати подачі. Тому, щоб не пропустити рік навчання, потрібно завчасно перевірити всі дати та переконатись, що Ви встигаєте.
Для тих, хто вирішує скористатись послугами супроводу компанії зі вступу, все повинно виглядати так: ви перекладаєте все що можливо на плечі менеджерів, а потім займаєтесь підготовкою до ЗНО та готуєтесь до переїзду. Компанія в свою ж чергу займається збором та обробкою документів, реєстрацією до університету, організацією іспиту з німецької мови.
Крок 3. Пошук житла
Одразу наводимо три факти про студентське житло:
- Факт 1. Австрійські університети не надають студенту гуртожиток. Усі студентські гуртожитки належать приватним фірмам.
- Факт 2. Бронювати гуртожиток потрібно мінімум за пів року до переїзду.
- Факт 3. Усі студенти проживають у студентських гуртожитках. Вартість кімнати залежить від розміщення (для 1 чи 2 осіб). Ціна стартує від 360€ в місяць.
Фатальна помилка, яку допускають 99% абітурієнтів, які вступають самостійно, - пошук студентського житла після отримання запрошення від університету. Щоб зрозуміти в чому помилка, давайте пройдемось по датах. Університети розглядають заявки абітурієнтів протягом 12 тижнів.
Це означає, що в найкращому випадку, при правильному оформленні всіх документів, ви отримаєте запрошення у другій половині липня. У вересні ви повинні вже бути в Австрії, для проходження усіх необхідних реєстрацій. Відповідно у Вас залишиться лише 1 місяць на пошук гуртожитку. З власного досвіду можемо сказати, що за місяць знайти вільне місце неможливо.
Також, дуже важлива комунікація з гуртожитком та знання усіх нюансів. Наприклад, більшість гуртожитків хочуть отримати оплату за перший місяць проживання та депозит заздалегідь. Оплата повинна бути здійснена лише австрійською карткою. Саме тому, щоб не витрачати час та мати 100% гарантію заселення в гуртожиток, рекомендуємо звернутись до компанії, яка компетентна та успішно впорається з цим завданням.
Крок 4. Оформлення студентської візи
Найбільший страх кожного абітурієнта та його батьків - оформлення студкнтської візи. Важливо зазначити, що під час війни на території України, усім українцям оформляють виключно карту тимчасового прихистку. Ми розглянемо саме відкриття студентської візи, адже віримо в швидку перемогу.
Отже, для оформлення студентської візи необхідно буде зібрати дуже багато документів та зробити їх копії. Найголовніші з них:
- дійсний біометричний закордонний паспорт (мінімум 2 роки);
- свідоцтво про народження нового зразка;
- офіційна довідка про доходи батьків з податкової;
- довідка про несудимість не старше 3 місяців і ще дуже багато інших паперів.
Додатково всі папери потрібно перекласти німецькою і зробити подвійний апостиль за певними критеріями.
Чому це варто робити разом з досвідченою компанією? Тому що ми протягом 7 років отримали понад 600 студентських віз. Ми знаємо усю бюрократичну процедуру від А до Я. Ми беремо на себе повну відповідальність за збір, обробку документів та передачу їх до Австрії.
Крок 5. Переїзд та 1001 справа
Ви отримали запрошення з омріяного університету, забронювали студентське житло, зібрали повний перелік документів, який необхідний для отримання студкетської візи, спакували валізи та готові вирушати.
Приїхавши до Австрії, вам необхідно буде оформити:
- прописку;
- банківський рахунок;
- страхування;
- Aufenthaltstittel (ВНП);
- реєстрацію на курси;
- реєстрацію в університет (треба зробити особисто.
Важливо зазначити, що попередньо необхідно запланувати зустрічі в кожній установі. Це можна зробити, написавши на їх пошту, або ж за допомогою онлайн реєстрації. Після закінчення всіх процесів - вітаємо з початком нового та захопливого етапу у житті!
Не потрібно витрачати час та сили на самостійний розгляд у питаннях вступу до ВУЗу Австрії, адже у вас є можливість скористатися нашою професійною допомогою! Ми запрошуємо Вас зв'язатися з нами та розпочати ваш шлях до успішного вступу до ВНЗ Австрії. Скористайтеся безкоштовною консультацією, щоб дізнатися, як ми можемо зробити вашу мрію про освіту в Австрії реальністю.